Podróż wgłąb siebie

Siostra Księżyca. Tom 5. Cykl Siedem sióstr” to książka długo wyczekiwana przez wszystkich fanów kultowej serii Lucindy Riley – Siedem Sióstr. Tym razem możemy zapoznać się z historia piątej z kolei siostry – Tiggy. Która jest znana ze swojej ogromnej miłości do natury. Książka pojawiła się 13 lutego 2019 roku. Cykl książek o siedmiu siostrach jest nie tylko jedną, złożoną historią rodzinną, ale też wprowadzającą czytelnika w baśniowy nastrój lekturą o miłości, życiu, śmierci i odkrywaniu samego siebie.

“Siostra Księżyca. Tom 5. Cykl Siedem sióstr” – podróż wgłąb siebie

Sześć z siedmiu sióstr (siódma siostra nigdy nie została przywieziona do domu przez Pa Salta) różni się od siebie pod każdym względem, każda z nich obrała pewną drogę w życiu. Do domu sprowadza je tragiczna wiadomość o śmierci ich przybranego ojca – Pa Salta, który zostawił im wskazówki oraz list, które pozwalają na odkrycie prawdy o ich korzeniach. Siostry na początku są dosyć sceptycznie nastawione do całego pomysłu, jednak po kolei każda z nich decyduję się na podróż nie tylko w odległe miejsca, ale też wgłąb siebie. Każda z sióstr musi zmienić się z nowymi wyzwaniami i wyborami, które spadają na nie w związku z odkryciami dotyczącymi ich pochodzenia. Siostry noszą imiona mitycznych Plejad i każda z nich pochodzi z innego zakątka świata. Pa Salt zgromadził ogromny majątek, dzięki któremu siostry mają zapewniony dobry start i pomoc w przypadku kłopotów finansowych, mogą też wykorzystać spore środki na podróże niezbędne do odkrycia prawdy o ich genetycznych rodzinach.

Szkocja czy słoneczna Granada?

Siostra Księżyca. Tom 5. Cykl Siedem sióstr” opowiada o historii piątej siostry – Tiggy. Po śmierci Pa Salta (przybranego ojca wszystkich sióstr) udaje się do rezerwatu przyrody w dzisiejszej Szkocji, chce robić to co kocha, czyli opiekować się zwierzętami. Trafia do odosobnionej posiadłości Kinnaird, której właścicielem jest tajemniczy Charlie. Następnie czeka ją spotkanie z odwiecznym mieszkańcem majątku – starym Cyganem. To od niego dowiaduje się, że jest potomkinią ludzi, którzy mieli niezwykły dar uzdrawiania. Oraz że dawno temu przepowiedziano mu, że kiedy Tiggy do niego przybędzie, ma wskazać jej drogę do spalonej słońcem Granady (Hiszpania). W cieniu Alhambry Tiggy wkrótce odkrywa swój związek z pewną cygańską społecznością, która musiała opuścić swoje domy z powodu wojny domowej. Tiggy odkrywa swój związek z La Candelą – jedną z najbardziej znanych tancerek flamenco swoich czasów. Pod nadzorem cygańskiej starszej pani, Tyggy zaczyna uczyć się sztuki uzdrawiania. Wkrótce jednak będzie musiała dokonać trudnego wyboru między pozostaniem z nowo poznaną rodziną, a powrotem do Charliego, który cały czas znajduje się w Szkocji.