Stylistka – literatura kobieca

Stylistka” autorstwa Rosie Nixon to bestseller, który porywa przede wszystkim serca dziewcząt. Książka wydana przez Wydawnictwo Kobiece jest stworzona dla kobiet przez kobiety – szczególna wrażliwość, poczucie estetyki i najskrytsze marzenia o osiąganiu szczęścia znajduje wyraz w lekturze zagranicznej pisarki. Jaką rolę w spełnianiu swoich marzeń ma przypadek? I czy droga po największe szczęście jest warta wszystkich wyrzeczeń?

Stylistka – fabuła

Wiele nastolatek i kobiet marzy o zajęciu miejsca w branżach poświęconych modzie. Naturalna figura nie zawsze pozwala na pracę w modelingu, a aspiracja do pracy agentek, które mogą pomóc przy organizacji wielkich gal lub pokazów mody jest popularna. Zwłaszcza wtedy, jeśli na co dzień pracujemy z ubraniami i galanterią – kochamy modę, kolory, budowanie zestawów i doradzanie innym jak powinny się ubrać. Tak dzieje się również w „Stylistce” – Amber Green przyjmuje pracę na stanowisku asystentki sławnej stylistki, porzucając wcześniej sprzedaż ciuchów w londyńskim butiku. Stylistka Mona Armostrong jest kapryśna i wymagająca. Przed młodą Amber otwiera się świat intryg, wpływów i problematyki biznesu mody. Rośnie tempo życia i pogoń za marzeniami, która stawia pod znakiem zapytania indywidualne życie, relacje i randki – nie byłoby to może takie straszne, gdyby nie dwaj rywalizujący o jej serce mężczyźni…

Idealny prezent dla kobiet

Stylistka” to z jednej strony fikcja literacka, z drugiej – nie brakuje tam prawdziwych nazwisk. Ryan Gosling, który ma pojawić się na gali to spotkanie, o jakim większość kobiet może tylko pomarzyć. Amber Green ma na to szansę, dlatego książka Rosie Nixon będzie idealnym prezentem dla wrażliwych marzycielek, które interesują się nie tylko modą, ale i show-biznesem. Książka pokazuje jednocześnie realia mody w Londynie, która jest zawsze wysokiej jakości i klasy. “Stylistka” pozwoli więc odetchnąć od codziennych obowiązków, dzięki prostemu, a momentami dowcipnemu językowi. To powieść, którą każdy mężczyzna może sprezentować:

  • Siostrze – niezależnie od tego czy jest młodsza czy starsza – na urodziny lub imieniny.
  • Dziewczynie, żonie, partnerce – z okazji Walentynek i indywidualnych rocznic, które obchodzi się w związku.
  • Koleżance, którą chcemy poznać bliżej – jeśli znamy pasję czytelniczą i modową dziewczyny, która wzbudza nasze zainteresowanie, to ta książka będzie bardzo dobrym pomysłem – nawet na pierwszą randkę!
  • Córce – prawie każda dziewczyna interesuje się modą, dlatego jeśli chcemy jednocześnie zaszczepić w małej córce chęć do czytania książek, wybierzmy tę tematykę i pozwólmy jej odkrywać zalety literatury.